A Képben vagyunk a Szépművészeti Múzeum, Magyar Nemzeti Galéria, Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum és Vasarely Múzeum Önkéntes Programjának blogja. Ezen a felületen az önkéntesek publikálják írásaikat múzeumi és kulturális élményeikről és önkéntességről négy témában: Kedvcsináló, Beszélgető, Fejtegető, Mit olvastál? Mit olvassak? A bejegyzések az önkéntes közösségnek, és az Önkéntes Program iránt érdeklődőknek szólnak, és a szerzők személyes véleményét tükrözik. A Képben vagyunk szerkesztősége az esetleges sértő tartalmakat eltávolítja.
E-mail: volunteer@szepmuveszeti.hu

Szerkesztőségi tagok

Keresés: 

Alain de Botton : A szerelem csapásai

Hogyan kell(ene) boldogan élni társunkkal?

 

Látszatra nagyon is könnyed olvasmány Alain de Botton svájci születésű, brit író „A szerelem csapásai” című könyve (Gabo Kiadó, 2018.) A szerző Rabih és Kirsten megismerkedését, házasságkötését, majd a kapcsolat problémáit tárja elénk művében. „Mit jelent az, hogy boldogan éltek, míg meg nem haltak?” teszi fel a kérdést az író, hiszen az emberek inkább azt firtatják, hogyan és hol ismerkedtek meg. Pedig az talán sokkal izgalmasabb, hogyan oldják meg kisebb és nagyobb, sőt még annál is nagyobb gondjaikat. Az olvasó itt nem csak a szokásos „ki takarítja ki a fürdőszobát, ki viszi a gyerekeket az orvoshoz” konfliktusokkal szembesül, hanem azzal: értjük-e a társunkat, mit várhatunk egyáltalán házastársunkról, mit miért tesz. 

Bár a reklámok a romantikus könyvek közé sorolják a művet, kicsit sem az, inkább a szerelem romantikus felfogásának buktatóiról beszél.

A könyv való azoknak a fiataloknak, akik még házasság előtt állnak, hiszen arról is beszél a szerző, milyen érzések lökik a fiatalokat egy esetleg elhamarkodott házasságba – mint állítja, 52 egyhuzamban magányosan töltött hétvége képes kiiktatni az ember elővigyázatosságát. De való a regény azoknak is, akik már régen együtt élnek – vajon lehetséges-e tökéletes párt találni? A válasz egyértelmű nem, mindenkinek (így magunknak is) vannak hibái, elviselhetetlen tulajdonságai. Alain de Botton véleménye szerint partnerünk dühítő tulajdonságait eleinte nem fedezzük fel, pedig úgy gondolja, a párválasztás valójában arról is szól, hogy eldöntsük: pontosan melyik fajta szenvedést bírjuk majd ki a legjobban társunk mellett.

A könyv Papp Bertalan fordításában jelenik meg. A neten viszonylag jó áron juthatunk hozzá.

 

                                                                                     Török Katalin

  1. május 8.
Ha szeretnél hozzászólni, kérjük, jelentkezz be.

A hozzászólások közzététel előtt moderáláson mennek keresztül.